Перша психологічна допомога для вимушено переміщених осіб, біженців.

Дата: 28.04.2022 13:14
Кількість переглядів: 104

 

   27.04.2022 року психолог Новоукраїнського районного відділу Тетяна Філіна взяла участь в практичному заняті, яке було проведено практикуючими психологами, психотерапевтами та представниками незалежної міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без Кордонів». 

     Одним з найголовніших принципів діяльності «Лікарі без Кордонів» є  надання допомоги потерпілим внаслідок природних і техногенних катастроф, жертвам збройних конфліктів, без дискримінації та незалежно від їхньої расової приналежності, віросповідання та політичних переконань.

    З початку війни через Кіровоградську область пройшли майже 61 тисяча переселенців. За цей час Новоукраїнщина прийняла понад 1000 переселенців, 400 з них – діти, що потребують психологічної підтримки. Втрата житла, матеріальних цінностей, найпростіших звичних, але так рідних речей, смерть найближчих рідних стає справжнім шоком, від якого дуже складно оговтатися. Усвідомлення горя приходить не одразу. Воно настає, коли розумієш, що повертатися не має куди, що не має поруч батьків, чоловіка, друзів, твоєї улюбленої чашки, подушки та інших речей, що є важливими. Тому так важливо на початковому етапі отримати базову психосоціальну допомогу та відчувати підтримку спільноти.

 

    Під час заняття були отримані дієві методи подолання стресу дорослих та дітей в разі надзвичайних подій, відбувалася акцентуація на надання  інформації про те, як боротися зі стресом, коли звертатися за допомогою, що є нормою в переживанні стресу, які шляхи подолання стресу необхідно заохочувати, а яким перешкоджати для уникнення негативних наслідків для ментального здоров’я.

     Слід пам’ятати про те, що все, що ви відчуваєте під час війни – це є нормальним у цій ситуації впливу ненормальних подій. 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора