Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

Кому чекати збільшення пенсії у 2022 році?

У календарі підвищення пенсій на 2022 рік передбачені такі кроки:

• З 1 березня – перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії.

•  З 1 квітня – перерахунок пенсій особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати і від призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло не менше 2 років.

• З 1 липня – перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1934,00 грн до 2027,00 грн).

• З 1 жовтня – особам у віці від 70 до 75 років встановлення щомісячної компенсаційної виплати в розмірі 300,00 грн, а особам, яким виповнилося 70 років і більше (страховий стаж яких становить не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років у жінок) встановлення мінімальної пенсійної виплати – 3000,00 грн.

Крім того, у жовтні у зв’язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати до 6700,00 грн буде проведено перерахунок мінімальної пенсійної виплати особам віком від 65 років за наявності у них страхового стажу не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років у жінок. Розмір мінімальної пенсійної виплати зросте з 2600,00 грн до 2680,00 грн.

• З 1 грудня – перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 2027,00 грн до 2093,00 грн).

Крім того, у грудні особам віком від 60 до 70 років, за наявності в них страхового стажу 30 років для жінок і 35 років для чоловіків, які не працюють і розмір пенсійної виплати у яких не досягає 2500,00 грн, встановлюватиметься щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Нагадуємо, з січня 2022 року вже відбулося підвищення пенсій:

- учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які направлялися для виконання робіт від підприємств, установ та організацій, та стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також особам, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа (середній розмір підвищення – 2463,97 грн);

- кожному з непрацездатних батьків та дружині (чоловіку) загиблих, померлих (таких, що зникли безвісти) осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (середній розмір підвищення склав 1896,70 грн).

07 Червня, 2022 р., 13:47
Уже понад рік українці у випадку непрацездатності отримують лікарняні в електронній формі. Але бувають випадки, коли роботодавець не має змоги оперативно отримати дані з Електронного реєстру листків непрацездатності (далі – Реєстр). Як у такому випадку працівнику швидко отримати виплати за лікарняним?
27 Травня, 2022 р., 10:47
Щочетверга у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультації з питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.
24 Травня, 2022 р., 08:49
Із запровадженням в Україні воєнного стану зросла кількість звернень до головного управління, поданих через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Наразі майже 500 мешканців Кіровоградщини оцінили переваги користування саме такою дистанційною формою комунікації з Пенсійним фондом, адже це: зручно, швидко, економить час та не вимагає зайвих витрат на відвідування сервісних центрів.
17 Травня, 2022 р., 10:19
Страховий стаж – це важлива складова майбутньої пенсії.
10 Травня, 2022 р., 16:08
Тимчасово, з 1 березня 2022 року та протягом 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану фізичні особи – підприємці на спрощеній та загальній системі оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе.